Firma Fjord Line pochwaliła się nowym rekordem w przeprawach pomiędzy Norwegią a Danią.

Chodzi o połączenia, które obsługiwane były przez szybki prom HCS Fjord Cat. Biorąc pod uwagę okres od 13 maja do 30 sierpnia, średnia liczba pasażerów podczas każdej przeprawy była o 12 procent wyższa niż w analogicznym okresie roku ubiegłego.

Firma zaznaczyła, że szczególnie zaskakujący był dla niej wzrost liczby pasażerów niezmotoryzowanych. Zwiększyła się ona aż o 43 procent. Liczba przewiezionych samochodów wzrosła zaś o 6 procent.

Z usługi skorzystało w czasie sezonu o 13 procent więcej pasażerów z Norwegii niż w ubiegłym roku. Liczba osób z Danii oraz innych krajów Unii Europejskiej wzrosła zaś o 8 procent.
Katamaran Fjord Cat oferuje najkrótsze przeprawy pomiędzy Danią a Norwegią. Podróż pomiędzy Kristiansand a Hirtshals zajmuje zaledwie 2 godziny 15 minut.
Fjord Cat to zbudowany w 1998 r. katamaran, który może przyjąć na pokład 676 pasażerów oraz 180 pojazdów. Maksymalna prędkość, jaką może rozwinąć to 48 węzłów (89 kilometrów na godzinę). Jest jednym z najszybszych promów pasażersko-samochodowych na świecie. Fjord Cat ma jeszcze trzy statki siostrzane, które pływają dla różnych operatorów (m.in. Mols Linien).

Źródło: Fjord Line

Both comments and pings are currently closed.
Powered by WordPress | Designed by: heartburn remedies | Thanks to penny stocks, web design firm and seo jobs