IDA – polski film w Kristiansand.

Ida” to obraz polskiego reżysera Pawła Pawlikowskiego pracującego w Wielkiej Brytanii. Film został okrzyknięty najlepszym filmem na festiwalach w Warszawie, Gdyni i Londynie w 2013r. Film będzie wyświetlany w Kristiansand od 15 do 24 kwietnia.

Anna jest w nowicjacie, jako sierota umieszczona w klasztorze pod opieką zakonnic. Matka przełożona namawia ją, by przed święceniami odwiedziła swoją ciotkę, jedyną żyjącą krewną. Ciotka opowiada Annie o losach rodziny. Wyznaje, że Anna jest Żydówką. Decydują się pojechać do miejscowości, gdzie przed wojną mieszkali dziadkowie i rodzice Anny. W czasie wojny rodzina była przechowywana przez polskich sąsiadów, ale Wanda podejrzewa, że zostali przez niego zabici.

W ich rodzinnym domu mieszka teraz syn sąsiada, Feliks. Wandzie udaje się wydobyć od niego informacje o ojcu. Kobiety odnajdują mężczyznę w szpitalu. Wanda przepytuje go, ale załamuje się przy pytaniu o małego chłopca, imieniem Tadzio. Anna domyśla się, że chodzi o chłopca ze zdjęcia i że jest on synem Wandy…

Reżyseria:
Paweł Pawlikowski
Scenariusz:
Paweł Pawlikowski, Rebecca Lenkiewicz
Obsada:
Agata Trzebuchowska, Agata Kulesza, Dawid Ogrodnik, Joanna Kulig, Adam Szyszkowski
Bilety: http://www.krskino.no/

Both comments and pings are currently closed.
Powered by WordPress | Designed by: heartburn remedies | Thanks to penny stocks, web design firm and seo jobs