Jubileuszowy koncert Secret Garden w Kilden.

Secret Garden wspólnie z KSO (Kristiansand Symfoniorkester) będzie świętować 20 lecie istnienia zespołu.

28 i 29 września zespół zagra w Kilden w sumie trzy koncerty. Zainteresowanie koncertem jest bardzo duże – pozostało już niewiele biletów (bilety można kupić tutaj).
………………..
W skład zespołu Secret Garden wchodzi irlandzka skrzypaczka Fionnuala Sherry i norweski kompozytor i pianista Rolf Løvland. Secret Garden wygrał Konkurs Piosenki Eurowizji 1995, wykonując utwór Nocturne. Była to pierwsza i jak dotąd jedyna w historii konkursu, zwycięska kompozycja o charakterze niemal wyłącznie instrumentalnym. Sukces na Eurowizji zbiegł się z sukcesem ich pierwszego albumu Songs from a Secret Garden. Płyta osiągnęła status platynowej w Norwegii i Korei Południowej, status złotej w Irlandii, Hongkongu i Nowej Zelandii oraz przez dwa lata okupowała miejsce na liście Billboard New Age (w latach 1996, 1997).
Album White Stones wydany w 1997, również dotarł do czołowej dziesiątki rankingu Billboard New Age, później triumf święciły płyty: Dawn of a New Century (1999), Dreamcatcher (2001) oraz Once In a Red Moon.
Najbardziej znanym utworem Secret Garden jest You Raise Me Up, wykonywany przez Briana Kennedy’ego (później także przez m.in. Sissel i Westlife). Kompozycja ta wykorzystuje rytmy folkowe a do jej skomponowania posłużyła irlandzka piosenka Danny Boy.

Both comments and pings are currently closed.
Powered by WordPress | Designed by: heartburn remedies | Thanks to penny stocks, web design firm and seo jobs